Ever Play - hodowla Yorkshire terrierów Ever Play - hodowla Yorkshire terrierów
     
Fadela Udany Pies

Yorki to psy jedyne w swoim rodzaju. Z jednej strony są to pieski małe i dzięki temu można je ze sobą zabrać prawie wszędzie, z drugiej zaś w tych małych ciałkach tkwią prawdziwe, wielkie dusze dużych, dzielnych psów.

York na wycieczce

York świetnie się prezentuje na kanapie i umie docenić jej walory, ale nie można zapominać o tym, że to nie jest jego prawdziwy żywioł. Z natury jest to pies myśliwski, aktywny i powinien być sprawny i wysportowany. Jest wspaniałym towarzyszem zarówno wieczornych wyjść do restauracji, jaki i długich spacerów po lesie. Można go zabrać na wycieczkę rowerową - ale w koszyczku i z rozsądkiem, aby nie narażać pieska na nadmierne wstrząsy (no i oczywiście musi być zabezpieczony przed wypadnięciem).

Yorki to psy bardzo inteligentne i... równie uparte. Dlatego też yorka oczywiście można wychować na rozpieszczonego hałaśliwego kanapowca... tylko po co? Yorka można również ... przy zachowaniu konsekwencji i podstawowych zasad obcowania z psem, nie szczędząc przy tym pieszczot i miłości... wykształcić na wspaniałego, wesołego i zawsze chętnego do zabawy, posłusznego i niezawodnego towarzysza, który umie się zachować w każdej sytuacji i w każdym towarzystwie. Nasza suczka jest tego potwierdzeniem.

Yorki mają jeszcze inne ważne zalety:

  • yorki nie gubią włosów. Nawet jak piesek śpi w łóżku (psssst...), nie pozostawia w nim po sobie śladów. Oczywiście musi być pod regularnym nadzorem weterynaryjnym.
  • yorki są "hypoalergiczne" - nie wywołują reakcji alergicznej w takim stopniu jak inne psy.
  • yorki są długowieczne.
  • yorka (szczególnie suczkę) można nauczyć załatwiania swych potrzeb do kuwety. Rzecz jasna w dalszym ciągu należą mu się codzienne spacery i życie w towarzystwie człowieka, a nie w samotności, ale jak chcemy trochę później wrócić... jest to dobre rozwiązanie dla obu stron.
  • york je niewiele, więc można go kulinarnie rozpieszczać - koniecznie jednak pamiętając, że jest to pies i powienien jeść to co odpowiednie dla psa.

Jest tylko jedna "ciemna strona" yorka - ponieważ jest bardzo mały, trzeba na niego szczególnie uważać żeby nie poturbował go większy pies, żeby samemu niechcący go nie kopnąć, nie zrzucić z czegoś, nie zdeptać czy wręcz na nim nie usiąść.

Gorąco zachęcamy Państwa do zdecydowania się na yorka - to inny wymiar posiadania psa.
A dlaczego rodowodowy? Bo wtedy mamy pewność, że z naszego szczeniaka wyrośnie prawdziwy, zdrowy yorkshire terrier.

 

Hodowla Yorkshire terriera Ever Play
tel. 0 503 968 222
Copyright © 2009 - Ever Play